Tu jesteś > Strona Główna > Artykuły > Na jaką metodę zdecydować się przy transporcie z Chin? Wskazówki

Na jaką metodę zdecydować się przy transporcie z Chin? Wskazówki

Data dodania:
2022-12-16 14:18:44

Transportowanie towarów z Chin do Polski wcale nie jest łatwym procesem, zwłaszcza gdy importerzy nigdy wcześniej się za to nie zabierali. W takiej sytuacji dużym wsparciem okaże się poznanie dostępnych metod transportu z Chin. Można również pomyśleć o profesjonalnej i długofalowej współpracy ze sprawdzonymi pośrednikami. 

Statek - co za tym przemawia? Plusy i minusy

Nie da się ukryć, że transport z Chin do Polski może być realizowany na kilka różnych sposobów. Pierwszym z nich jest statek. Co konkretnie przemawia za takim rozwiązaniem? Oto najważniejsze informacje dla potencjalnych importerów:

  • - stosunkowo niska cena w porównaniu z innymi metodami transportu,
  • - możliwość transportowania praktycznie każdego typu towaru (zarówno drobnego, jak i ciężkiego).

Transportowanie towarów drogą morską ma również swoje wady. Najpoważniejsza to ta, iż czas transportu może wynieść nawet kilkanaście tygodni, a nie każdy może sobie na to pozwolić.

Transport drogą lotniczą

Transport i spedycja to dwa podstawowe pojęcia, którymi należy się zainteresować, gdy ktoś zamierza się zabrać za transportowanie produktów z Chin. Bez tego cały proces zakończy się fiaskiem. Drugą metodą transportu towarów jest droga lotnicza. Co trzeba o niej wiedzieć? Największą zaletą jest ekspresowy czas transportu, jednak wiąże się to oczywiście ze zdecydowanie wyższymi cenami. Importerzy muszą przeanalizować swój budżet i wszystko dokładnie przemyśleć, tak aby później nie było żadnych rozczarowań. 

Transportowanie towarów drogą kolejową - podstawowe informacje

Ostatnią z dostępnych propozycji jest transportowanie towarów z Chin drogą kolejową. To bardzo rozpowszechniona opcja, która również ma swoje mocne, jak i słabe strony. Transport koleją jest tańszy, niż transportowanie produktów samolotem, a jednocześnie można mieć pewność, że towary zostaną dostarczone w krótszym czasie, niż miałoby to miejsce w przypadku statku. Kolej nie jest zbytnio narażona na panujące za oknem warunki atmosferyczne, dlatego podczas realizowania całego zlecenia nie powinno dochodzić do większych opóźnień. To właśnie na tym zależy początkującym, jak i doświadczonym importerom. Oczywiście trzeba mieć na uwadze to, że statki mogą transportować zdecydowanie większe i cięższe ładunki niż kolej. Dodatkowo pociąg będzie musiał się przedostać przez wiele różnych krajów, aby dotrzeć ostatecznie do Polski, co wiąże się z koniecznością odbywania kilku kontroli celnych. Tym samym może dojść do tego, że transport pojawi się na miejscu z lekkim opóźnieniem (jak widać zagrożeniem w tym zakresie nie będzie pogoda, lecz kontrole celne).

Aktualności


2024-03-29 14:28:00

Optymalizacja strony internetowej jest kluczowym elementem w zapewnieniu pozytywnego doświadczenia użytkownika oraz poprawy pozycji w wynikach wyszukiwania. Jednym z najważniejszych czynników wpływających na szybkość ładowania strony jest z...

Więcej

2024-03-27 15:28:05

Zapewnienie sobie zdrowego snu i pełnej energii na co dzień jest kluczowe dla zachowania równowagi fizycznej i psychicznej. Odkryj naturalne sposoby na poprawę jakości snu oraz zwiększenie energii dzięki ziołom dostępnym w sklepie ze zdrową...

Więcej

2024-03-20 15:25:13

Farbowanie włosów w domu może być ekscytującym sposobem na eksperymentowanie z wyglądem, ale także wyzwaniem, jeśli nie jesteś pewien, jak prawidłowo przeprowadzić ten proces. Dzięki paru poradom możesz stać się ekspertem w dziedzinie domow...

Więcej