Tu jesteś > Strona Główna > Artykuły > Maszyny CNC – nowe czy używane?

Maszyny CNC – nowe czy używane?

Data dodania:
2017-07-25 12:20:25

Wybór maszyny CNC wiąże się z pewną decyzją, mianowicie to jaką maszynę sprawić swojej firmie – nową czy używaną? Pierwszym argumentem, którym można się kierować jest oczywiście cena i pod tym względem maszyny się od siebie różnią, ale czy coś jeszcze. Należy dobrze przemyśleć decyzję, aby nie żałować zakupu, bo może się okazać, że popełniliśmy błąd w jedną bądź drugą stronę. Kilka rad jakimi należy się kierować przedstawiamy poniżej.

Koszt zakupu

To pierwszy i chyba najważniejszy czynnik, jakim kierują się firmy przed zakupem takiej maszyny. Nie ma co ukrywać – używane będą sporo tańsze, ale także nie wiadomo czy do końca sprawne. Niektóre z nich, np. maszyna do cięcia może być uszkodzona i nie ma też gwarancji jak długo była wcześniej używana. Nowa zaś to same korzyści – wieloletnia gwarancja, pomoc w razie jakiejkolwiek usterki. Naprawy takich maszyn to spory koszt i trzeba się z nim liczyć, jeżeli zainwestujemy pieniądze w używaną. Nie każda musi iść do naprawy, czego oczywiście życzymy, ale należy mieć ten fakt na uwadze. Trzeba pamiętać aby zadbać o profesjonalny silnik krokowy dostępny pod adresem: https://www.akcesoria.cnc.info.pl/81-automatyka/silniki-krokowe

Certyfikaty

Odpowiednie oznaczenia CE informują, że znakowany produkt spełnia wymagania UE i jest dobrym sprzętem. Przechodzi ona niezbędne analizy i dzięki temu można poznać jej wysoką jakość. Zdarza się, że takie oznakowanie mają dane maszyny, ale jednak nie spełniają wymagań. Umieszczenie takiego oznaczenia jest wtedy nielegalne i odpowiednie organy ścigają takie osoby, za co grozi surowa kara. Najlepiej wybrać sprawdzony sprzęt od wiarygodnego producenta i nie zaprzątać sobie głowy zastanawianiem się nad jej wiarygodnością.

Wygląd maszyn

Na ten aspekt na pewno nie należy zwracać uwagi, ponieważ nie ma to żadnego znaczenia w wykonywanej przez nią pracy. Powinna być solidna i dobrze wykonywać swoją pracę – tyko ten fakt jest istotny. Ważniejsze jak nam służy, a nie to jaki ma kształt czy kolor. Tę kwestię odłóżmy na bok.

Podsumowując można stwierdzić, że lepiej jednak jest kupić nową maszynę. Może nie zaoszczędzi się w ten sposób pieniędzy, ale z pewnością sporo nerwów, związanych z ewentualną naprawą popsutej używanej maszyny. Markowe urządzenia z odpowiednimi certyfikatami to bezpieczna inwestycja, która będzie nam służyć przez długie lata. Ostateczna decyzja zawsze jednak należy do kupującego i zasobności jego portfela.

Aktualności


2017-07-25 12:20:25

Wybór maszyny CNC wiąże się z pewną decyzją, mianowicie to jaką maszynę sprawić swojej firmie – nową czy używaną? Pierwszym argumentem, którym można się kierować jest oczywiście cena i pod tym względem maszyny się od siebie różnią, ale czy...

Więcej

2017-04-27 15:08:57

Sklep EBMiA.pl to miejsce, które oferuje elementy do naprawy i budowy maszyn oraz automatyki, a także bogaty wybór akcesoriów do obrabiarek CNC. Firma działa na rynku już od ponad 12 lat, a jej ogromną zaletą są pomocni pracownicy, którzy d...

Więcej

2017-03-30 12:02:35

Bogaty i różnorodny katalog produktów sprawia, że w sklepie Montersi.pl możemy kupić wszystkie urządzenia potrzebne do skompletowania pełnego systemu zabezpieczeń dla własnego domu czy zakładu produkcyjnego.

 

Czym się zajmuje skl...

Więcej