Tu jesteś > Strona Główna > Artykuły > Czym są i jak działają ciche fajerwerki?

Czym są i jak działają ciche fajerwerki?

Data dodania:
2023-03-27 16:33:58

Tradycyjnie podczas Sylwestra oraz innych ważnych uroczystości, można zobaczyć wspaniałe widowiska pirotechniczne. Jednakże, w 2019 i 2020 roku oficjalne pokazy fajerwerków nie odbyły się, ze względu na obostrzenia władz oraz związane z pandemią obostrzenia. Pomimo kontrowersji i hałasu towarzyszącego pokazom fajerwerków, są one nadal bardzo popularne na całym świecie. Na szczęście, w Polsce coraz częściej sięgamy po ciche fajerwerki, które są doskonałą alternatywą dla klasycznych produktów pirotechnicznych.

Silenty, czyli ciche fajerwerki, zyskują na popularności w Polsce, a Fundacja Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej zachęca do ich stosowania jako alternatywy dla tradycyjnych sztucznych ogni. Mimo że ciche fajerwerki nie są całkowicie bezgłośne, to jednak dzięki zredukowaniu materiału wybuchowego do minimum, są one bezpieczne dla dzieci, zwierząt oraz innych osób. W Polsce dostępne są one w sklepie z fajerwerkami Odpalaj.pl.

Silenty - zasada działania

Ciche fajerwerki to doskonałe rozwiązanie pirotechniczne dla osób, które troszczą się o środowisko oraz innych ludzi. Ich zasada działania polega na minimalnym wykorzystaniu materiału wybuchowego, co pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów wizualnych, bez hałasu. W sklepie Odpalaj.pl można znaleźć szeroki wybór cichych fajerwerków, od rakiet, fontann po barwne komety.

 

Zalety cichych fajerwerków

Bezpieczeństwo: Dzięki zredukowaniu głośności wybuchu ciche fajerwerki są bezpieczniejsze dla otoczenia, w tym dla dzieci i zwierząt.

Przyjazność dla środowiska: Ciche fajerwerki emitują mniej dymu i są bardziej przyjazne dla środowiska.

Widowiskowość: Ciche fajerwerki są równie atrakcyjne wizualnie co tradycyjne fajerwerki, co oznacza, że można uzyskać równie spektakularny pokaz pirotechniczny bez niepotrzebnego hałasu.

Dostępność: Ciche fajerwerki są coraz bardziej popularne na rynku, co oznacza, że są łatwiej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej.

Zachęcamy do korzystania z cichych fajerwerków, które stanowią alternatywę dla tradycyjnych sztucznych ogni. Produkty pirotechniczne oferowane przez Odpalaj.pl są bezpieczne dla środowiska oraz zapewniają wspaniałe efekty wizualne.

Aktualności


2023-05-16 14:55:25

Na rynku dostępnych jest wiele różnych preparatów, których zadaniem jest wspieranie redukcji tkanki tłuszczowej. Warto jednak zastanowić się, czy suplementy diety na odchudzanie są skuteczne i jakie korzyści przynoszą ich stosowanie. W arty...

Więcej

2023-03-27 16:33:58

Tradycyjnie podczas Sylwestra oraz innych ważnych uroczystości, można zobaczyć wspaniałe widowiska pirotechniczne. Jednakże, w 2019 i 2020 roku oficjalne pokazy fajerwerków nie odbyły się, ze względu na obostrzenia władz oraz związane z pan...

Więcej

2022-12-28 10:29:26

Wtryskarka to solidnie zaprojektowane urządzenie, dzięki któremu można sobie pozwolić na przetwórstwo tworzyw sztucznych oraz mechaniczną obróbkę rozmaitych przedmiotów. Kluczem do sukcesu jest to, aby wtryskarka składała się ze starannie d...

Więcej